Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul hukuku, Türkiye’de gayrimenkul (taşınmaz mallar) ile ilgili hukuki konuların incelendiği bir hukuk dalıdır. Bu alan, gayrimenkul mülkiyeti, gayrimenkul alım-satımı, kiraya verme, yönetimi, ipotek (ipotekli ödünç para) ve kefalet gibi birçok konuyu kapsar. 

Gayrimenkul hukuku, Türkiye’de çok sayıda yasa ve yönetmelikler ile düzenlenmiştir ve gayrimenkul ile ilgili hukuki işlemlerin yapılması sırasında bu yasalar ve yönetmelikler dikkate alınması gerekir.

Gayrimenkulleriniz ile ilgili işlemler için hukuki tedbirler almanız için öncelikle gayrimenkul uzmanı avukatlardan destek almanız gerekmektedir. Profesyonel ekiplerin hukuki problemi tespit etmesi ve sonrasında hukuki işlemlerin başlatılarak, hakkınıza kavuşmanızı sağlaması için uzman avukatlar ile iletişime geçin.

Bu internet sitesinde bulunan bilgiler, Eren Düzen Hukuk Bürosu tarafından, Türkiye Barolar Birliğinin meslek kuralları ve yürürlükteki Avukatlık Kanunu uyarınca sadece bilgi amaçlı olarak temin edilmektedir. İş alma veya reklam yapma amacı yoktur.

Bizi Arayın

ya da

Bize yazın