Arabuluculuk Hizmetleri

avukatlık 3

ARABULUCULUK HİZMETLERİ

Arabuluculuk; sistematik teknikler uygulayarak, görüşmek ve müzakerelerde bulunmak amacıyla tarafları bir araya getiren, onların birbirlerini anlamalarını ve bu suretle çözümlerini kendilerinin üretmesini sağlamak için aralarında iletişim sürecinin kurulmasını gerçekleştiren, uzmanlık eğitimi almış olan tarafsız ve bağımsız bir üçüncü kişinin katılımıyla ve ihtiyarî olarak yürütülen uyuşmazlık çözüm yöntemidir.

Arabulucu ise; arabuluculuk faaliyetini yürüten ve Bakanlıkça düzenlenen arabulucular siciline kaydedilmiş bulunan gerçek kişidir.

Taraflar dava açılmadan önce veya davanın görülmesi sırasında arabulucuya başvurma konusunda anlaşabilirler. Mahkeme de tarafları arabulucuya başvurmak konusunda; arabuluculuğun esasları, süreci ve hukuki sonuçları hakkında aydınlatıp, arabuluculuk yoluyla uyuşmazlığın çözülmesinin sosyal, ekonomik ve psikolojik açıdan faydalarının olabileceğini hatırlatarak onları teşvik edebilir.

Tüm hukuki sorunlarınız ile ilgili hukuki danışmanlık alıp, gerek anlaşmalı, gerekse çekişmeli boşanma davası açmak için veya size karşı açılan boşanma davasında hukuki yardım almak için 0532 278 36 08 nolu telefonumuzu arayabilir, info@erenduzen.av.tr e-posta hesabımıza e-posta gönderebilir ya da aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Haklarınızdan haberdar olun ve talep edin.

Adres: Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Beşevler Sokak, Çolakoğlu Apt. No:7/12 Maltepe/İstanbul

Telefon: 0532 278 36 08    |     E-Posta: info@erenduzen.av.tr     |     Web: www.erenduzen.av.tr

Twitter     |     Instagram     |     Linkedin     |     Facebook