Yaralanmalı trafik kazaları tazminatları

Trafik kazası sebebiyle yaralandıysanız Trafik sigortasından Tazminatınız tahsil edebilirsiniz!

Geçirmiş olduğunuz trafik kazası sonucunda yaralandıysanız, sizin yaralanmasına sebep olan aracın trafik sigortasından vücudunuzda oluşan beden gücü kaybı oranında tazminat alabilirsiniz. Size tazminat ödemekle yükümlü olan taraf, sizin yaralanmanıza sebep olan aracın trafik sigortasıdır. Bu tazminatınızı alabilmeniz için trafik sigortasına karşı dava açılması gerekmektedir. 

Belirtmek gerekir ki, trafik sigortası dava açılarak tahsil edilecek tazminatı aracın ruhsat sahibinden ya da sürücüsünden isteyemez. Ödeme yükümlülüğü tamamen trafik sigortasındadır. Bu sebeple yakınlarınızın aracında yolcu konumundayken trafik kazası sonucunda yaralanırsanız dahi trafik sigortasından tazminatınızı talep edebilirsiniz. Yakınlarınız bu sebeple hiçbir zarar görmeyecektir. 

Tazminatın miktarı; yaşınıza, beden gücü kayıp oranınıza ve kusur durumuna göre değişiklik gösterecektir.

Trafik kazası sonucunda yaralandıysanız tazminatınızın tahsili için öncelikle uzman avukattan destek almanız gerekmektedir. Profesyonel ekiplerin tazminatınızı hemen tespit etmesi ve sonrasında hukuki işlemlerin başlatılarak, trafik sigortasından tazminatınızın masrafsız olarak en hızlı şekilde tahsil edilmesi için uzman Avukatlar ile iletişime geçin.

Bu internet sitesinde bulunan bilgiler, Eren Düzen Hukuk Bürosu tarafından, Türkiye Barolar Birliğinin meslek kuralları ve yürürlükteki Avukatlık Kanunu uyarınca sadece bilgi amaçlı olarak temin edilmektedir. İş alma veya reklam yapma amacı yoktur.

Bizi Arayın

ya da

Bize yazın